to uniwersalny serwis masoński, tworzony przez miłośników i mistrzów sztuki królewskiej, dla wolnomularzy i laików.
Serwis powstał pod tym adresem już w 2005 roku jako Wirtualny Wschód Wolnomularski, wówczas pod auspicjami Warsztatu “Wolność Przywrócona” na Wschodzie Warszawy – Loży-Matki wolnomularstwa liberalnego w Polsce, a zarazem najstarszej polskiej loży wolnomularskiej, zainstalowanej w III RP.
Obecnie serwis jest jeszcze bardziej niezależny od jakiejkolwiek “opcji”, jednocześnie sympatyzując ze wszystkimi polskimi obediencjami.
wolnomularstwo.pl stanowi bramę (portal) do masońskiego świata, w szczególności do poszczególnych organizacji i treści masońskich. Oferuje również wolnomularskie konta internetowe i serwery wirtualne.

Celami ISK jest inspirowanie, prowadzenie oraz koordynacja badań naukowych na temat przeszłości oraz teraźniejszości wolnomularstwa Polskiego i światowego, przechowywanie oraz udostępnianie materialnych i niematerialnych świadectw, wymiana informacji oraz wszechstronna popularyzacja wiedzy na temat wolnomularstwa i pokrewnych mu zjawisk, ochrona, dokumentowanie, zachowanie i konserwacja dziedzictwa wolnomularskiego, umacniania wiedzy i świadomości historycznej społeczeństwa, pogłębianie kultury tolerancji i dialogu między ludźmi, pobudzanie inicjatyw środowiskowych i lokalnych w celu współtworzenia społeczeństwa obywatelskiego.
Back to Top